co przyspiesza spalanie tłuszczu na brzuchu

KIEDY meningomyelocele jest wykrywany u płodu, poradnictwo prenatalne i postępowanie mogą być problematyczne. Przerwanie ciąży może być w wielu przypadkach wybierane przez matkę, podczas gdy w innych zakończenie może nie być możliwe z powodu osobistych lub religijnych przekonań lub z powodu zaawansowanego stadium ciąży w chwili rozpoznania. Niewiele jest dostępnych informacji na temat naturalnej historii meningomii wykrytej w macicy w celu zapewnienia wskazówek w takich przypadkach, 2 3 4, a korzyści i ryzyko różnych sposobów porodu są kontrowersyjne.5 6 7 8 W 1970 Stark i Drummond8 zasugerowali, że praca i dopochwowe dostarczanie może powodować nacisk na płytkę nerwową i powodować dodatkową utratę funkcji nerwowej. W 1984 r. Chervenak i wsp. [9] opisali technikę cesarskiego cięcia, aby uniknąć urazu odsłoniętych opon mózgowo-rdzeniowych. Niedawno jednak Bensen i wsp. 6 nie znaleźli żadnych korzyści pod względem śmiertelności, zapadalności na zapalenie opon mózgowych lub wyników rozwojowych w przypadku cięcia cesarskiego w porównaniu z porodem do pochwy u niemowląt z meningomią. Od 1979 roku zebraliśmy dane dotyczące niemowląt z meningomią, które wykryto przed lub w momencie porodu. W przypadku płodów biorących udział w rozpoznaniu przedmenatowym płodu, który nie miał ciężkiego wodogłowia i który był przenoszony do terminu, zaproponowaliśmy planowe cięcie cesarskie przed rozpoczęciem porodu, wraz z natychmiastowym zamknięciem pleców, w celu zachowania funkcji motorycznej. wyniki w tej grupie z wynikami wśród noworodków z meningomyelocele wykryte przy urodzeniu w celu oceny skutków pracy i rodzaju porodu na poziomie porażenia.
Metody
Dokonano przeglądu zapisów dotyczących wszystkich płodów z uwzględnieniem przedporodowego rozpoznania obrzęku meningomii w szwedzkim szpitalnym centrum medycznym lub Uniwersyteckim Szpitalu Medycznym w Seattle w okresie od stycznia 1979 r. Do 31 grudnia 1988 r. Przeanalizowaliśmy również zapisy wszystkich niemowląt, u których po porodzie wykryto meningomię, które zostały zaobserwowane przez personel Oddziału Wrodzonych wad w Szpitalu Dziecięcym i Centrum Medycznym w Seattle w tym samym okresie. Dwie grupy obejmowały około 95 procent dzieci z meningomią prążkowaną zidentyfikowaną w stanie Waszyngton podczas 10-letniego okresu badania.
Rozpoznanie przedporodowe osiągnięto dzięki pomiarowi alfa-fetoproteiny macierzy-stej, płynu alfa-fetoproteiny w płynie owodniowym i płynu acetylocholinesterazy płynu owodniowego oraz ultrasonografii, który był również stosowany do określenia anatomicznego poziomu uszkodzenia rdzenia kręgowego, obecności i stopnia wodogłowia oraz wszelkich innych objawów. związane anomalie. Dla celów tego badania określiliśmy ciężki wodogłowie jako obwód głowy w macicy co najmniej 4 SD powyżej średniej dla wieku ciążowego i korę mózgową mniejszą niż cm mierzoną ultrasonograficznie przez przednie rogi bocznych komor mózgowych. 10, 11 Analizę chromosomów płodowych przeprowadzono we wszystkich przypadkach wykrytych przed narodzeniem. Przerwa w ciąży została zaoferowana matce, jeśli diagnoza została złożona do 24 tygodnia ciąży i po 24 tygodniu, jeśli były również anomalie wielosystemowe lub anomalie chromosomowe uważane za niezgodne z życiem.
Matki, które zdecydowały się kontynuować ciążę, były monitorowane i dostarczane do szwedzkiego szpitala, szpitala lub szpitala uniwersyteckiego
[więcej w: nfz wroclaw skierowania sanatoryjne, apteka internetowa najtańsza, pharmatech ]